Voorbereidingen gestart
Op dit moment wordt gewerkt aan de voorbereiding van het project. Dat betekent dat er onderzoeken worden gedaan, onder andere naar bodem en natuur, en dat op sommige plekken kabels en leidingen worden verlegd. Deze werkzaamheden zijn nodig om straks zonder problemen met de plaatsing van de schermen te kunnen starten.
De aanleg van de geluidsschermen wordt gecombineerd met groot onderhoud aan de A28 in 2027 en 2028. Het is nog niet precies bekend op welke momenten de schermen bij Hoogeveen worden geplaatst. Zodra hier meer over bekend is, informeert Rijkswaterstaat de betrokken inwoners.
Zo komen de schermen eruit te zien
De geluidsschermen krijgen een groene uitstraling. Ze bestaan uit betonnen panelen met een absorberende laag en worden aan beide kanten voorzien van beplanting. Op viaducten worden transparante schermen gebruikt, zodat het uitzicht behouden blijft.
Informatiebijeenkomst op 13 november
Rijkswaterstaat organiseert een informatiebijeenkomst voor inwoners die meer willen weten over het project.
- Wanneer: Donderdag 13 november
- Hoe laat: 19.30 – 20.30 uur
- Waar: Hotel Hoogeveen, Mathijsenstraat 1
Medewerkers van Rijkswaterstaat zijn aanwezig om vragen te beantwoorden over de planning, uitvoering en inrichting van de schermen.
Kunt u niet aanwezig zijn? Stel uw vragen dan via nn_mjpg@rws.nl of bel de gratis informatielijn 0800-8002.
De gemeente Hoogeveen ondersteunt Rijkswaterstaat graag bij het informeren van inwoners over deze plannen.