Dat concludeert de jury van de fotowedstrijd naar aanleiding van de 117 foto's die Hoogeveners hebben ingestuurd deze zomer. De winnende foto's zijn van twee agenten in New York met H-poster van Yentl Lesimanuaja (categorie tot 17 jaar) en van een mimespeler met H-poster in Frankrijk van Lotte Blokzijl (categorie vanaf 17 jaar).
Maar liefst 117 foto's zijn ingezonden. Marketing Hoogeveen heeft een voorselectie gedaan en twintig foto's genomineerd. Deze nominaties waren te bewonderen tot en met 26 september in een fototentoonstelling in de Centrale Bibliotheek in Hoogeveen. U kunt de foto's hier nog bekijken. Daar heeft het publiek kunnen stemmen op zijn/haar favoriete foto. Er zijn ruim 700 stemmen uitgebracht. Deze stemmen heeft de jury meegenomen in de beslissing.
De jury, bestaande uit wethouder Klaas Smid, Erik Stoffers van Wilcovak en fotograaf Gerrit Boer, heeft twee winnaars gekozen. Over de foto van New York Yentl Lesimanuaja zegt de jury: "Yentl heeft niet alleen de H in een heel herkenbare situatie overver gebracht. Ze heeft ook lef en initiatief getoond door twee agenten te vragen voor haar te poseren. De foto is fototechnisch goed, zeker omdat ie in de avonduren is gemaakt."
Over de foto van Frankrijk van Lotte Blokzijl zegt de jury: "Ook Lotte heeft dezelfde lef getoond door een mimespeler aan te spreken. Net als Yentl brengt Lotte de mens in beeld, en dat is altijd aansprekend. Je kunt je een hele wereld achter de mimespeler voorstellen. De compositie is verder erg goed."
De twee winnende foto's komen een week lang vanaf 5 oktober in de bushokjes te hangen in de gemeente Hoogeveen. Wilcovak biedt de winnaars hun foto aan op een Diasec ® paneel en de winnaars krijgen naar keuze een iPod of digitale fotocamera.