Direct naar hoofdmenu / zoekveld
Home / Actueel / Nieuws 2012 / Maart 2012 / Uk en Puk gaan naar het kinderdagverblijf
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

Uk en Puk gaan naar het kinderdagverblijf

30 maart 2012 - Spelen is ontdekken. En spelen is groeien. Daarom staat spelen centraal in het stimuleringsprogramma Uk en Puk. Maar wie zijn Uk en Puk?

Het programma Uk en Puk helpt kinderdagverblijven en peuterspeelzalen om kinderen nieuwe vaardigheden aan te leren. Door actief bezig te zijn en lekker te spelen! Want bewezen is: als kinderen spelenderwijs gestimuleerd worden in hun ontwikkeling, vergroot dit hun kansen in het onderwijs. Daarom hebben de organisaties voor kinderopvang in de gemeente Hoogeveen - Allio, Catalpa, Kidscasa en Stichting Kinderopvang Hoogeveen - Uk en Puk binnengehaald. Wethouder Ton Bargeman: “Ik ben blij dat de kinderdagverblijven investeren in de ontwikkeling van de kinderen die zij onder hun hoede hebben.”

Waaruit bestaat het programma van Uk en Puk?

pukDe activiteiten van Uk en Puk stimuleren de spraak- en taalvaardigheid, sociaal-emotionele vaardigheden en motorische en zintuiglijke vaardigheden. Ook geeft Uk en Puk de eerste rekenprikkels. Uk en Puk legt een stevige basis voor het basisonderwijs: kinderen groeien als vanzelf toe naar groep 1.
Bij het programma hoort de vrolijk gekleurde handpop Puk. Puk is een speelkameraadje voor de kinderen. Hij maakt dezelfde dagelijkse dingen mee als de kinderen en speelt een rol in de meeste activiteiten in de groep. Puk zal dus binnenkort te vinden zijn in de verschillende groepen.

Voor- en vroegschoolse educatie

Het stimuleringsprogramma Uk en Puk is onderdeel van de voor- en vroegschoolse educatie. Deze educatie houdt in dat kinderen op de peuterspeelzaal of in het kinderdagverblijf al mee kunnen doen aan educatieve programma’s. De bedoeling hiervan is dat de kansen van alle kinderen op een goede schoolloopbaan en maatschappelijke carrière te vergroten.


Uitgelicht


Zoeken